Forum

Nasze projekty

Próbne strony poradnika

Więcej
2010/11/16 19:14 #5441 przez Robin
Użytkownik Robin stworzył temat: Próbne strony poradnika

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/11/16 19:31 #5442 przez mati2935
Użytkownik mati2935 odpisał na temat: Próbne strony poradnika
Wszystko wygląda świetnie i tylko zaostrzyliście mi apetyt.JA JUŻ PO PROSTU NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ:laugh: :laugh: :laugh:

Więcej
2010/11/16 20:23 #5443 przez DrewniaQ
Użytkownik DrewniaQ odpisał na temat: Próbne strony poradnika
Poradnik wygląda naprawdę profesjonalnie. Ledwo przeczytałem te 3 strony, a już nabrałem ogromnej ochoty by przejść ósemkę ponownie. Tak czy owak, FFVIII znam na wylot, przechodziłem tą część najwięcej razy i nie sądzę byście mnie czymś zaskoczyli ;). Mimo wszystko chciałbym się mylić i mam nadzieję, że znajdę tu takie porady i sekrety, że mi oczy wyjdą na wierzch :D

Więcej
2010/11/17 05:43 #5447 przez Siano
Użytkownik Siano odpisał na temat: Próbne strony poradnika
A ja mam takie jedno prywatne pytanie. Czy wydacie to w formie jakiejś książki, czy będzie to tylko internetowy poradnik w PDFie? Nie ukrywam, że mieć taką książkę w domu to byłoby coś ;)

W małym miasteczku zatrzymał się zespół RETHORN. Pierwszego wieczoru muzycy wypili cały zapas alkoholu, zgwałcili miejscowe kobiety i pobili mężczyzn. Drugiego dnia zrujnowali karczmarza, zgwałcili mężczyzn i pobili kobiety. Trzeciej nocy złupili wszystkich "samogonszczikow" i poszli do...

Więcej
2010/11/17 07:57 #5448 przez Em
Użytkownik Em odpisał na temat: Próbne strony poradnika
Bardzo byśmy chcieli, ale nie mamy takich kontaktów ani środków, żeby móc to w jakikolwiek sposób wydać :P Zawsze można sobie samemu wydrukować, ale w takiej ilości stron będzie to na pewno bardzo kosztowne. Ale może, jeżeli zbierze się wystarczająco duża grupa chętnych, to może dałoby się zorganizować jakieś zniżki... Colly jest większym optymistą, ja w liceum nosiłam koszulkę z napisem "i tak się nie uda" :P

Więcej
2010/11/17 09:04 #5449 przez lena163
Użytkownik lena163 odpisał na temat: Próbne strony poradnika
Ja super to wygląda :) Taki konkretny poradnik a nie w stylu tych łopatologicznych z gry-online idz 10 kroków do przodu obróć się w lewo itd

"

Więcej
2010/11/17 09:30 #5450 przez Mazurit
Użytkownik Mazurit odpisał na temat: Próbne strony poradnika
Te kilka stron poradnika zasługuje na duuuużą pochwałę. Trzeba przyznać, że prezentuje się on naprawdę świetnie pod względem wizualnym. Kudosy dla osób, które składały i odpowiadały za przestrzenne rozmieszczenie tekstu. Widać, że zagadnienie typografii jest im dobrze znane. Jeśli chodzi o wartość merytoryczną tekstu, także nie ma się o co przyczepić. Skrinów z polskim tekstem, ładujcie śmiało jak najwięcej, podkreślają one tylko wartość poradnika i trud jaki włożyliście w ten projekt. Na koniec zostawiłem trochę dziegciu w tej beczce miodu. Czy na prezentowanej stronie z opisem nie lepiej byłoby postawić przecinki pomiędzy wymienionymi przeciwnikami? Strona postaci i słowa Zella gubią się trochę pośród tła. Może pomogłoby pogrubienie wypowiedzi lub zmiana fontu? Bestiariusz i mapa występowania stwora, jest jak najbardziej OK, ale czy byłaby możliwość wskazania miejsc, gdzie stworek pojawia się losowo najczęściej lub gdzie na niego najszybciej się natknąć, np. poprzez zaznaczenie tego obszaru kolorem zielonym lub podaniem konkretnej nazwy miejscówki. Może i jestem zbyt drobnostkowy, ale jak to się mówi szkopuł kryje się w szczegółach. Mam nadzieję, że mój komentarz przyda się do czegoś i sprawi, że inne osoby także wypowiedzą się o tych stronach. Tutaj taki mały apel (oczywiście jeśli mogę, bo to w końcu nie ja tworzę ten poradnik), abyście starali się nie tylko pisać "+", ale także nie bali się wskazać "-" lub pewnych braków, gdyż te wypowiedzi są najbardziej przydatne. Sądzę także (ale mogę się mylić), że sami Autorzy poradnika byliby za negatywne opinie/wskazówki bardziej wdzięczni niż za te w pozytywnym tonie. Pozostało mi pozdrowić całą Ekipę odpowiedzialną za ten projekt i życzyć im kolejnych sukcesów. Aha jeszcze jedno pytanie, czy planujecie wydać rozszerzoną wersję poradnika, jeśli po wypuszczeniu pierwotnej pełnej wersji, otrzymalibyście wiele uwag i wskazówek, które traktowałyby o nowych elementach nie zawartych uprzednio?

Więcej
2010/11/17 10:18 #5451 przez Em
Użytkownik Em odpisał na temat: Próbne strony poradnika
O, jak ja lubię takie konkretne wypowiedzi :)

Najpierw chciałabym skonkretyzować (Colly na pewno się nie obrazi) - poradnik to właściwie w całości moja działka. Nie piszę tego z jakichś niskich pobudek, ale po to, żeby nikt go w razie czego nie męczył pytaniami, bo wystarczająco dużo roboty już ma :P

Z niczym się nie spieszę, termin mnie nie goni, więc chcę to zrobić jak najlepiej i cieszę się, że jest ktoś, kto na to czeka :) Wszystko można jeszcze poprawić, zmienić koncepcję, zatem nie wahajcie się pisać, co Wam nie pasuje. Przyznam, że wygląd sekcji "przeciwnicy" też mi się niezbyt podoba, chciałabym to zrobić tak, jak jak jest w oficjalnym poradniku do FFX, z małymi obrazkami każdego potwora, ale niestety nie mam ich modeli, a kraść z innych stron nie lubię. Na razie nazwy przeciwników są rozdzielone podwójną spacją, ale może rzeczywiście przecinki bądź jakiś inny układ byłyby bardziej czytelne. Co do tła, to poradnik jest domyślnie tworzony pod wersję pdfową w wysokiej rozdzielczości, zatem na powiększeniu 100% bez problemu widać wszystkie teksty. Staram się, by były jak najbardziej czytelne, jednak czasami zróżnicowanie kolorystyczne tła mnie przerasta :P Na pewno jednak będę jeszcze nad tym się zastanawiać. Chciałabym nie używać zbyt wielu różnych czcionek, w tym momencie ograniczam się do czterech.

Co do bestiariusza, to samo stworzenie tych wszystkich map (które można obejrzeć na tej stronie w zakładce Bestiariusz) było potwornie męczące :P Nie możemy dać głowy, że dane potworki nie pojawiają się nigdzie indziej, ale w zaznaczonych miejscach na pewno tak. Wielka szkoda, że nie znaleźliśmy sposobów, aby te dane wyciągnąć bezpośrednio z gry, tak jak parametry potworów czy zdobywane przedmioty, jednak widzę, że nie tylko my tak mamy - w oficjalnym poradniku Bradygames jest jeszcze mniej danych. Co do bestiariusza, to pamiętajcie, że to przykładowa strona. Na samym początku będzie jeszcze dokładne objaśnienie, co oznaczają znaczki żywiołów, statusów i jak to w ogóle rozumieć. Tak samo z kolorystyką mapy, która jest z góry ustalona - kolor czerwony odnosi się do lądów, zielony do lasów itp. Myślę, że dodatkowe objaśnienia mogłyby już namieszać. Jednakże, jeżeli jakiś potwór pojawia się rzadko lub prawie zawsze w jednym miejscu, na pewno będzie o tym napisane.

Myślę, że po to tak wcześnie rozpoczynam ten temat, żeby nie było potrzeby tworzenia wersji rozszerzonej :) Teraz jest czas na sugestie, pytania i propozycje. Oczywiście, jako autorka zastrzegam sobie prawo do własnej wizji i nie obiecuję, że wszystkie zaproponowane elementy zostaną w poradniku zawarte, jednak na pewno nad każdą propozycją i krytyką będę się zastanawiać. Oczywiście, przed wypuszczeniem całości w sieć na pewno przeprowadzimy drobiazgową korektę (i nie będzie trzeba nas do tego namawiać ;)), a potem na pewno na bieżąco będziemy śledzić Wasze opinie i ewentualne informacje o błędach. Praca nad spolszczeniem nauczyła nas, że błędy zawsze są i konieczny jest pewien okres buforowy na ich wspólne naprawienie, dlatego też nie polecam natychmiastowej decyzji o druku :P

Autorka jest wdzięczna za każde opinie, od tych typu "o jejusiu, jakie to śliczne" po "ale badziew, sam bym lepiej w paincie zrobił". :P Świadczy to bowiem o tym, że projekt nie jest tworzony w powietrze, tylko dla istniejących ludzi. Oczywiście, najbardziej wartościowe są opinie konstruktywne.

Aha, i jeszcze jedno. Tych, którzy znają moją twórczość jedynie z CosmoFF, uspokajam, że poradnik będzie całkowicie na poważnie i z całą tą dozą profesjonalizmu, na którą mnie stać ;)

Więcej
2010/11/17 17:18 #5452 przez Pumex
Użytkownik Pumex odpisał na temat: Próbne strony poradnika
mam nadzieję że będzie jakiś margines aby można było to zbindować lub oprawić :P

Więcej
2010/11/17 22:09 #5453 przez lena163
Użytkownik lena163 odpisał na temat: Próbne strony poradnika
Szkoda że będzie całkowicie na poważanie bo CosmoFF fajne było :D Ale w poradniku podoba mi się najbardziej to że na bierząco jest napisane, że od danego potworka można dostać to i tamto i do czego się to przyda. Ja co prawda takie rzeczy wole sama odkrywać jak pierwszy raz przechodze, no ale po przejściu gry lubie sobie zajrzeć do różnych poradników i sprawdzić czego jeszcze nie odkryłam. A dla fana taki poradnik to fajna rzecz nawet jak się grę zna na pamięć. Ja to nawet lubię skrypty z finali czytać :)
A co do oprawy to nie mam zastrzeżeń widziałam duużo gorsze, ale przyznam że ten poradnik to kobyła i napewno kosztuje dużo roboty, szkoda jakby nie miał być wydany na papierze :/

"

Donacja Discord