Forum

Nasze projekty

× Jeśli twój problem pasuje do którychś z przyklejonych tematów, to pisz właśnie w nich, nie twórz niepotrzebnie nowego tematu.

Problemy techniczne [wersja PSX]

Więcej
2011/02/13 12:16 - 2011/02/23 22:55 #5892 przez DemonChris21
Użytkownik DemonChris21 odpisał na temat: Problemy techniczne [wersja PSX]

mati2935 napisał:

Pomóżcie proszę już trzykrotnie ściągnąłem FF VIII wersję [SLES-02080]

A tak pomijając to że wersja jest " ściągnięta " to wydaje się że zapomniałeś o jednym ważnym kroku nie ściągnąłeś zabezpieczenia z płyty;) .

Wersja w 100% jest prawidłowa bo ściągałem z zaufanego źródła więc wydaje mi się, że jednak chodzi o to zabezpieczenie, które najwyraźniej pominąłem. I tu mam pytanie jak i czym ściągnąć te zabezpieczenie tak żeby gierka chodziła na moim PSone ? (wiem, że o wszystko się tak pytam ale nigdy nie miałem tego typu problemu :P )
Ostatnia edycja: 2011/02/23 22:55 przez .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/04/20 04:44 #6251 przez Aya
Użytkownik Aya odpisał na temat: Problemy techniczne [wersja PSX]
Witam
Ostatnio znalazłam dawno nieużywaną FF VIII. (Niestety biedna konsolka jakiś czas temu wydała ostatnie tchnienie...) Zrobiłam obraz iso i ściągnęłam ePSXe 1.5.2.
Niestety nie da się grać bo po każdej walce znikają postaci i ruchome tła na mapie świata są czarne ;( Nie działają również klawisze analogowe. Nie jest to wina pada bo sprawdziłam na ePSXe 1.6 i gałki działają. Problem ze znikającymi postaciami i czarnymi tłami jest na obu emulatorach.

Skonfigurowałam następująco:
Grafika
Pete's OpenGL Driver 1.72
Dźwięk
Eternal SPU Plugin 1.41

Tak jak podano na PSEmu.pl

Bardzo proszę o pomoc

• Pleiades
  • Pleiades Avatar
  • Wylogowany
  • Rubismok
  • Rubismok
  • Sorceress of Inner World
Więcej
2011/04/20 12:45 #6255 przez Pleiades
Użytkownik Pleiades odpisał na temat: Problemy techniczne [wersja PSX]
Spróbuj innych ustawień, zwłaszcza grafiki.
Na każdym komputerze właściwie inaczej się emulator ustawia. Co na jednym działa dobrze, to na innym może się nie sprawdzić. Znam to z autopsji - na EPSXE uruchamiam fajnala od dobrych siedmiu lat, w międzyczasie zmieniałam kilka razy procesor, kartę graficzną, jak również system operacyjny (Win98->WinXP) i za każdym razem wszystko trzeba było konfigurować od nowa, kombinując, aby wydobyć jak najlepsze ustawienia.

Co do grafiki, to ja obecnie chodzę na Pete's D3D Driver 1.75. To, że polecają na stronie plugin OpenGL, nie musi być prawdą objawioną. Spróbuj więc inne pluginy.

Z padem nie pomogę. Może wcześniejsza wersja emulatora nie obsługiwała dobrze padów? Ja tam gram na klawiaturze, do Fajnala, który nie jest zręcznościówką, te kilka dobrze skonfigurowanych w zupełności mi wystarcza.

Sorceress Pleiades, Sorceress Knight, koty, 2 książątka i mała czarownica

Więcej
2011/05/07 22:41 #6324 przez add2d2
Użytkownik add2d2 odpisał na temat: Problemy techniczne [wersja PSX]
Witam,
po przejściu pierwszego dysku epsxe ciągle nie widzie płyty nr 2, mimo iż obraz drugiej płyty jest w napędzie. Czy to przez wybranie opcji iso czy przez wirtualny dysk emulator pokazuje nieszczęsny napis nieprawidłowej płyty. Pytam się czym jest to spowodowane i jak temu zaradzić. Robiłem już różne podmianki, ale jak na razie nic mi nie pomogło. Proszę o odpowiedź.

Więcej
2011/05/07 22:52 #6325 przez Robin
Użytkownik Robin odpisał na temat: Problemy techniczne [wersja PSX]
ePSXe ma czasem problem z płytami. Na końcu każdej płyty gra pyta, czy zapisać stan. Trzeba wtedy grę zapisać, wyłączyć emulator, włączyć ponownie już z kolejną płytą i załadować grę z takiego zapisu.

Więcej
2011/05/09 18:57 #6327 przez add2d2
Użytkownik add2d2 odpisał na temat: Problemy techniczne [wersja PSX]
dzięki za radę, ale w moim przypadku zadziałała metoda wyłączenia wszystkich dysków oprócz C.

Donacja Discord