Forum

Nasze projekty

Poradnik - informacje, zawartość, wstępne opinie

Więcej
2011/05/30 20:08 #6404 przez DrewniaQ
Użytkownik DrewniaQ odpisał na temat: Poradnik - informacje, zawartość, wstępne opinie
Moja aktywność forumowa od dłuższego czasu była na fatalnie niskim poziomie. Zatem czas to nadrobić. ;)

Mogę ponarzekać, że udostępnionych stron poradnika jak dotąd jest bardzo mało. Ale rozumiem, nie można dać od razu wszystkiego bo nie wszystko jest dopracowane ale też nie będzie żadnych niespodzianek jeśli wszystkie ukończone strony byłyby nam pokazywane. Wnioskując jedynie na tych kilku skanach poradnik wydaje się wręcz idealny, a z opisów wynika, że nie będzie mu absolutnie niczego brakować. Bestiariusz, opis przejścia, questy, strategie, porady, wskazówki. Ogrom informacji, nic dziwnego, że poradnik sięga już 400 stron i liczba ta wciąż rośnie.

Ósemkę przeszedłem najwięcej razy ze wszystkich FFów więc wątpię, że dowiem się z tego poradnika czegoś nowego ale bardzo chciałbym się mylić i mam nadzieję, że dowiem się kilku ciekawych rzeczy. A nawet jeśli nie to całość wygląda na estetycznie wykonaną i po prostu nie podaruję sobie jeśli tego poradnika nie będę mieć na własność. Dlatego na pewno wyłożę pieniądze na wersję papierową. ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/05/30 20:12 #6405 przez Robin
Użytkownik Robin odpisał na temat: Poradnik - informacje, zawartość, wstępne opinie

DrewniaQ napisał: Moja aktywność forumowa od dłuższego czasu była na fatalnie niskim poziomie. Zatem czas to nadrobić. ;)

No ja mam nadzieję. Musisz dobić do kolejnej rangi ;)

Ósemkę przeszedłem najwięcej razy ze wszystkich FFów więc wątpię, że dowiem się z tego poradnika czegoś nowego ale bardzo chciałbym się mylić i mam nadzieję, że dowiem się kilku ciekawych rzeczy.

A zaglądałeś Zellowi pod poduszkę? :P

Więcej
2011/06/11 20:17 #6630 przez specjal
Użytkownik specjal odpisał na temat: Poradnik - informacje, zawartość, wstępne opinie
Ja kibicuję temu projektowi od początku jego powstania. Patrząc po skanach to jest on zajebi... Na ukończenie poradnika czekam z córką (jak już wcześniej gdzieś pisałem) i obiecałem jej , patrząc po postępach w pracy że na urodziny pewnie w końcu zagramy w Pana (tak mówi na FF8 ;)), ale niestety jutro ma 5 urodziny więc pewnie się nie wyrobicie ;) ale to nic bo jest już bliżej końca niż początku i niedługo razem z nią przejdziemy FF8 po raz pierwszy (mimo tego iż mam grę zaraz jak się pojawiła pierwszy raz w Empiku to jeszcze jej nie skończyłem ;)). Tylko nie pytajcie dlaczego bo sam nie wiem. Zaczynałem kilka razy a nawet nigdy nie przeszedłem połowy. Chce ją przejść raz od początku do końca robiąc wszystko co jest możliwe do wykonania. Pozdro

Więcej
2011/06/12 10:10 #6631 przez shizonek
Użytkownik shizonek odpisał na temat: Poradnik - informacje, zawartość, wstępne opinie
Też liczę na rychłą finalizację prac nad poradnikiem. Co prawda mam zaczętego FF12 i trzeba skończyć FF13, ale pewnie skończy się jak zwykle - rzucę je w kąt i zacznę grać po raz kolejny w FF8. Magia ósemki... :side:

Nie przejmuj się autorytetami. Zawsze znajdą się autorytety głoszące coś przeciwnego.

• Em
  • Em Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Shiva
  • Shiva
  • Are you sure you want to exist?
Więcej
2011/06/12 10:46 #6632 przez Em
Użytkownik Em odpisał na temat: Poradnik - informacje, zawartość, wstępne opinie
Cieszę się bardzo :) Przez ostatnie dwa tygodnie miałam przerwę z powodu natłoku obowiązków i stresu w związku z nową pracą, ale od poniedziałku biorę się za poradnik ze wzmożoną siłą. Udało mi się wywalczyć możliwość pracy z domu, a to oznacza, że w wolnych chwilach (które i tak muszę spędzić przyklejona do kompa) będę miała czas na relaksującą pracę twórczą :)

Więcej
2011/06/12 16:43 #6640 przez Rinoa017
Użytkownik Rinoa017 odpisał na temat: Poradnik - informacje, zawartość, wstępne opinie
Hm. Ja też będę czekała na ten poradnik.
Emooniu, nie śpiesz się ;) Pośpiech jest złym doradcą. Niech Cię nie płoszy to, że czekamy ^^ Zrobisz, to zrobisz. ;)
Lepiej, by było zrobione to dobrze ;P

"Dobro i z

Więcej
2011/06/12 16:49 #6641 przez Siano
Użytkownik Siano odpisał na temat: Poradnik - informacje, zawartość, wstępne opinie

Colly napisał: W pierwszym poście jest spis treści - jak macie jakieś lepsze sugestie co do poradnika niż tylko "poka cycki", to piszcie ;)

Siedziałem prawie 2 tygodnie nad ripostą, ale wykombinować nie mogę ;p

A co do spisu treści, to nie widzę tam działu "mapy", które przydadzą się każdemu. Do teraz nie ogarniam Esthar, a i wszystkich draw pointów na mapie świata nie znam na pamięć.

W małym miasteczku zatrzymał się zespół RETHORN. Pierwszego wieczoru muzycy wypili cały zapas alkoholu, zgwałcili miejscowe kobiety i pobili mężczyzn. Drugiego dnia zrujnowali karczmarza, zgwałcili mężczyzn i pobili kobiety. Trzeciej nocy złupili wszystkich "samogonszczikow" i poszli do...

Więcej
2011/06/12 16:55 - 2011/06/12 16:56 #6644 przez Rinoa017
Użytkownik Rinoa017 odpisał na temat: Poradnik - informacje, zawartość, wstępne opinie
Mapę z Draw Piontami widziałam gdzieś w necie...
Zaraz znajdę
*szuka*

www.galbadiax.com/ff8/draw-map.jpg
O, proszę, tutaj jest :)
Ale masz rację, mapy miast by się przydały. Esthar to i ja nie ogarniam i jak mam coś znaleźć, to po prostu biegam jak głupia z nadzieją, że może za 30minut do 1 godziny wreszcie to znajdę...

"Dobro i z
Ostatnia edycja: 2011/06/12 16:56 przez Rinoa017.

• Em
  • Em Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Shiva
  • Shiva
  • Are you sure you want to exist?
Więcej
2011/06/12 18:59 #6663 przez Em
Użytkownik Em odpisał na temat: Poradnik - informacje, zawartość, wstępne opinie
Mapa świata z punktami czerpania będzie na pewno, a w zasadzie już jest, dzięki dzielnej pomocy Robina :) Podobnie będzie także mapa z nazwami terenów. Co do map lokacji, to obawiam się, że nie dam rady tego zrobić. Myślałam nad tym, ale w żaden sposób tego nie widzę. Rozrysowania miasta sobie nie wyobrażam, zwłaszcza z moimi zaburzeniami orientacyjnymi, natomiast wersja z poszczególnymi tłami połączonymi strzałkami (tak jak to jest w niektórych poradnikach) do mnie nie przemawia. Wychodzi z tego okropna plątanina i chaos na stronie, a wolałabym tego uniknąć.

Na pewno będą natomiast obrazki przedstawiające wszystkie punkty czerpania/zapisu dla danej lokacji, tak aby żadnej ważna rzecz nie została przegapiona.

Więcej
2011/06/12 19:50 #6666 przez Rinoa017
Gdyby ktoś rozrysował miasta, może ja bym spróbowała to jakoś ładnie graficznie zrobić. Ostatnio nieco się bawiłam grafiką, więc...
Najbardziej chyba gracze nie lubią Esthar, bo jest ogromne. Przynajmniej tak mi się wydaje...

"Dobro i z

Donacja Discord