Forum

Nasze projekty

Informacje o spolszczeniu Final Fantasy X

Więcej
2010/11/24 08:33 #5464 przez Em
Użytkownik Em odpisał na temat: Informacje o spolszczeniu Final Fantasy X
Ale co, grafika w FFX jest zła? Ja się nie znam, gram na starym telewizorze, w którym czerń ma odcień sjeny palonej, ale mnie się grafika podoba. Może ja mam po prostu znacznie mniejsze wymagania :P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• Pleiades
  • Pleiades Avatar
  • Wylogowany
  • Rubismok
  • Rubismok
  • Sorceress of Inner World
Więcej
2010/11/24 09:04 #5465 przez Pleiades
Użytkownik Pleiades odpisał na temat: Informacje o spolszczeniu Final Fantasy X
Jest koszmarna pikseloza, schodkowane krawędzie, po prostu masakra :) Dlatego o wiele bardziej cenię granie na PC, bo takie problemy już daaaawno rozwiązano (antyaliasing, duże rozdzielczości, filtrowanie anizotropowe).. A naprawdę, po zmianie telewizora niemal nie można w to grać ;) Hehe, wiem, narzekam, bo ostanio siedzę w nowszych grach, ale zawsze konsole z PC przegrywają odnośnie jakości :/ I to boli...

Sorceress Pleiades, Sorceress Knight, koty, 2 książątka i mała czarownica

Więcej
2011/01/18 21:45 #5692 przez shizonek
Użytkownik shizonek odpisał na temat: Informacje o spolszczeniu Final Fantasy X
Granie na kompie to porażka i dno. Konfiguracje, instalacje, użeranie się ze sprzętem, patche sratche.. a na konsoli odpalasz grę, zasiadasz w fotelu i grasz. Granie na kompie to dla mnie kara, a nie rozrywka. Grafika na konsoli gorsza? Nie zamierzam się wykłócać o technikalia, ale powiem tylko jedno: konsole skopały tyłki grom na PC już dawno temu i niedługo gier na kompa nikt robić nie będzie. Rynek konsolowych gier (w sensie zysków) przewyższył już nawet nietykalny rynek filmowy..
Na konsoli można polegać jak na Zawiszy: włączasz, grasz. 5 sekund i gotowe - zawsze zadziała. A nie tam konfiguracje, błędy, wywalanie do windowsa i inne gó..no.

Co do tematu: bardzo mnie ciekawi spolszczenie (i niezwykle Was podziwiam za ogrom bezinteresownej pracy), ale nie do końca wiem, jak to ma działać. Mam FF10 na PS2 i nie wyobrażam sobie, jak mogłoby się to udać. Pewnie musiałabym grać na kompie? O niebiosa.. :blink:

Nie przejmuj się autorytetami. Zawsze znajdą się autorytety głoszące coś przeciwnego.

• Pleiades
  • Pleiades Avatar
  • Wylogowany
  • Rubismok
  • Rubismok
  • Sorceress of Inner World
Więcej
2011/01/18 22:38 #5696 przez Pleiades
Użytkownik Pleiades odpisał na temat: Informacje o spolszczeniu Final Fantasy X
Ja jakoś wolę grac na PC. Czy konsole kopią tyłki PC? Wątpię.. Dopóki nie będzie sprzętu, który poradzi sobie z AA i filtrowaniem anizotropowym, to będziemy mieli postrzepione krawędzie i pop-upy doładowywanych tekstur. Miałam już kilka gier, w które wpierw grałam na kosnoli, a później na PC. Zdecydowanie lepiej mi się grało na PC i konsolowe wersje posprzedawałam.
O emulacji nie mówię, bo na nowych pecetach ustawić sobie dobrą jakość obrazu w FF8 czy nawet w FFX nie jest problemem, za to oczy mnie bolą od patrzenia na pikselozę przy odpalaniu gier na dużym TV, zwłaszcza boli mnie rozdzielczość i brak mipmapingu. Wygoda nie ma nic do rzeczy, akurat wolę się pomęczyć na emu, żeby coś ruszyło i wyglądało dobrze. Poza tym interesuje mnie modowanie i wyciskanie z gier ostatnich soków, tak więc np. dodatkowe oprogramowanie czy console commands dostępne w grach (vide: Oblivion) czynią z komputera potężne narzędzie. I dostarczają dodatkowej rozrywki.

Ale po prostu to ja tak lubię, bo jestem uczulona na "wrażenia wizualne".

Sorceress Pleiades, Sorceress Knight, koty, 2 książątka i mała czarownica

• shoogeer
  • shoogeer Avatar
  • Wylogowany
  • Skrzydlik
  • Skrzydlik
  • Seikatsu-ga kirei desu ;)
Więcej
2011/01/19 14:45 #5705 przez shoogeer
Użytkownik shoogeer odpisał na temat: Informacje o spolszczeniu Final Fantasy X
W kwestiach technicznych - walka konsole vs Pc . . . temat wywołujący niepotrzebne emocje.
Po 1. Rynek gier Pc rozwija się bardzo prężnie, a kupno nowych tytułów i ich sprzedaż można bezproblemowo zaobserwować na Steamie ( genialna forma zakupu gier).
Po 2. Zarówno na Piecu jak i konsolach można dorwać przyzwoite tytuły, więc kłótnia co jest lepsze jest bezcelowe ;]
Po 3. Przyszłość gier nastawiona jest na wspólną rozrywkę OnLine więc na razie dominuje w tej materii PC (zobaczcie ilość zarejestrowanych kont w World Of Warcraft) co jednak nie zostaje echem wśród konsol Xbox Live to rewolucja i tutaj nie ma co się sprzeczać

Jestem posiadaczem zarówno PC jak i PS3/PS2/Xbox360/Psp - nigdy nie powiem że jedno jest lepsze a drugie gorsze bo to bzdura. Chcę pograć w FFX włączam PS2, chcę Fable II włączam Xa chcę przyzwoitą strategię PC.

PS. Jeszcze tylko kwestia wszelkiej maści emulatorów - nie mówię NIE bo byłbym hipokrytą - sam emuluje PSX/GBA na PC, jednak gra na TV w FFVIII a nie na monitorze jest o wiele przyjemniejsza i wygodna.

Tyle ode mnie ;) pozdrawiam

Więcej
2011/01/19 15:32 - 2011/01/19 15:33 #5706 przez shizonek
Użytkownik shizonek odpisał na temat: Informacje o spolszczeniu Final Fantasy X

Pleiades napisał: Wygoda nie ma nic do rzeczy, akurat wolę się pomęczyć na emu, żeby coś ruszyło i wyglądało dobrze. Poza tym interesuje mnie modowanie i wyciskanie z gier ostatnich soków, tak więc np. dodatkowe oprogramowanie czy console commands dostępne w grach (vide: Oblivion) czynią z komputera potężne narzędzie.

To podsumowuje, czemu Ty wolisz kompa, a ja nie. Mamy diametralnie inne podejście do gier. Moje jest bardziej utylitarne, rozrywkowe - gram dla samej przyjemności GRANIA, a nie użerania się ze sprzętem. Wolę pada i PS Move niż ujeżdżanie myszy i klawiatury (dość mam tego w pracy - 8h kompa). Ale to OK, każdy lubi co innego.
Nie mam najmniejszej ochoty angażować się w śmiertelnie nudne dyskusje światopoglądowe w temacie systemów - może dlatego, że to, jakiej kto używa machiny do grania, ani mnie ziębi, ani grzeje. Natarcie gier konsolowych na wyniki sprzedaży w branży rozrywki są suchymi statystykami, tak po prostu jest, i nie jest to mój wymysł. Nie zamierzam walczyć pod flagą Playstation ani umierać za swoje argumenty. ;)
Zresztą, co tam. Ważne, aby GRAĆ. Nieważne jak i na czym.

Nie przejmuj się autorytetami. Zawsze znajdą się autorytety głoszące coś przeciwnego.
Ostatnia edycja: 2011/01/19 15:33 przez shizonek.

Więcej
2011/02/18 21:10 #5943 przez Irvine
Użytkownik Irvine odpisał na temat: Informacje o spolszczeniu Final Fantasy X
Jaka jest przewidywana data ukończenia spolszczenia ? :unsure:

Więcej
2011/02/19 10:43 - 2011/02/19 10:48 #5946 przez Robin
Użytkownik Robin odpisał na temat: Informacje o spolszczeniu Final Fantasy X
Przed końcem świata. :P

Po prostu nie jesteśmy w stanie przewidzieć, ile nam to jeszcze zajmie. Chcemy się wyrobić w tym roku.

Do tego czasu na pewno już będzie można pograć i ukończyć FFXII po polsku, bowiem ffgriever już wykonał większość roboty. :)
Ostatnia edycja: 2011/02/19 10:48 przez .

• shoogeer
  • shoogeer Avatar
  • Wylogowany
  • Skrzydlik
  • Skrzydlik
  • Seikatsu-ga kirei desu ;)
Więcej
2011/02/19 12:04 #5948 przez shoogeer
Użytkownik shoogeer odpisał na temat: Informacje o spolszczeniu Final Fantasy X
Colly a nie myśłałeś aby dać grevierowi włase miejsce na stronie - aby na jednej stronie było spolszczenie VIII X XII ? Wiesz zrobić taką część strony która traktuje tylko o XII ?

Więcej
2011/02/19 21:17 #5953 przez Irvine
Użytkownik Irvine odpisał na temat: Informacje o spolszczeniu Final Fantasy X
To dobry pomysł .:ohmy:

Donacja Discord