Forum

Nasze projekty

Informacje o spolszczeniu Final Fantasy X

Więcej
2011/02/19 22:21 - 2011/02/19 22:24 #5956 przez Robin
Użytkownik Robin odpisał na temat: Informacje o spolszczeniu Final Fantasy X

shoogeer napisał: Colly a nie myśłałeś aby dać grevierowi włase miejsce na stronie - aby na jednej stronie było spolszczenie VIII X XII ? Wiesz zrobić taką część strony która traktuje tylko o XII ?

Na Balamb zawsze jest miejsce dla takich inicjatyw. Jednak myślę, że to, gdzie będzie spolszczenie do FF12 i na jakiej stronie, zależy tylko od ffgrievera. On sam na pewno wie, że gdyby chciał, to może tutaj wrzucić spolszczenie, instrukcję, mieć dział na forum, dostęp do ftp-a, pisania newsów, itp.
Spolszczenie do FFXII będzie prawdopodobnie na grajpopolsku.pl, ewentualnie na balamb.pl może być jakiś mirror, gdyby serwer GPP nie wyrabiał :) Ale niewykluczone, że będzie na całkowicie osobnej stronie, tak jak to miało miejsce z Okami.
Ale powtórzę, to sprawa tylko i wyłącznie samego tłumacza, gdzie umieści spolszczenie i należy tę decyzję, jaka by ona nie była, uszanować. :) Jedno jest pewne - spolszczenie do FF12 będzie ogromnym sukcesem :)

PS. Na balamb.pl można znaleźć też m.in. [url=docman-spolszczenia-rpg-nintendencja/]spolszczenie FFIX oraz inne spolszczenia od RPG[/url].
Ostatnia edycja: 2011/02/19 22:24 przez .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/02/20 09:48 #5962 przez Irvine
Użytkownik Irvine odpisał na temat: Informacje o spolszczeniu Final Fantasy X
Ale mogł byś go troche naprowadzić .
Tak sobie myśle że było by super kiedy nasza strona bedzie bogatsza o kolejne spolszczenie .

Więcej
2012/06/07 23:48 #8843 przez jager747
Użytkownik jager747 odpisał na temat: Informacje o spolszczeniu Final Fantasy X
Czy można w jakiś sposób pomóc w tłumaczeniu?

Więcej
2012/06/08 09:38 - 2012/06/08 10:29 #8844 przez Em
Użytkownik Em odpisał na temat: Informacje o spolszczeniu Final Fantasy X
Tak, można - pójść za nas do pracy, zatrudnić się u nas jako etatowy kucharz, robić za nas zakupy i sprzątać nam mieszkanie. A tak poważnie, to najlepiej dać nam w spokoju pracować :) Spolszczenie FFX to projekt długoterminowy, w dodatku nie jedyny, który mamy na głowie, a zatem musimy dzielić nasz czas wolny (którego i tak jest mało) na kilka równie wymagających projektów. Chcemy to zrobić dobrze i dokładnie, priorytetem jest jakość, a nie szybkość. Wiemy, że wiele osób na to czeka i to nas bardzo motywuje do pracy, ale tuzin pytań dziennie pod tytułem "kiedy to będzie i czemu nie jutro" nic nie przyspieszy, a wręcz przeciwnie.

Miło, ze pytasz, ale akurat w kwestii spolszczenia nie potrzebujemy pomocy, a czasu :)
Ostatnia edycja: 2012/06/08 10:29 przez Em.

Więcej
2014/02/22 09:12 #10212 przez zet
Użytkownik zet odpisał na temat: Informacje o spolszczeniu Final Fantasy X
Już mamy 82 % spolszczenie do FF X hu hu :D kiedy się możemy spodziewać zakończenia spolszczenia w przybliżeniu ??

Więcej
2014/02/22 13:28 #10213 przez shizonek
Użytkownik shizonek odpisał na temat: Informacje o spolszczeniu Final Fantasy X

zet napisał: Już mamy 82 % spolszczenie do FF X hu hu :D kiedy się możemy spodziewać zakończenia spolszczenia w przybliżeniu ??

Wtedy, kiedy dojdzie do 100%. Jakieś 18%, jeśli dobrze liczę.

Emoonia napisał: tuzin pytań dziennie pod tytułem "kiedy to będzie i czemu nie jutro" nic nie przyspieszy, a wręcz przeciwnie.

Nie przejmuj się autorytetami. Zawsze znajdą się autorytety głoszące coś przeciwnego.

Więcej
2014/02/25 07:13 #10217 przez zet
Użytkownik zet odpisał na temat: Informacje o spolszczeniu Final Fantasy X
Teraz już 16 % xD "btw. tuzin pytań dziennie pod tytułem "kiedy to będzie i czemu nie jutro" nic nie przyspieszy, a wręcz przeciwnie." Tak wiem wiem ale z ciekawości się spytałem.

Więcej
2014/02/25 13:54 #10218 przez Noel Kreiss
Użytkownik Noel Kreiss odpisał na temat: Informacje o spolszczeniu Final Fantasy X

zet napisał: Tak wiem wiem ale z ciekawości się spytałem.

A "ciekawość to pierwszy stopień do piekła." Tak głosi jakieś stare porzekadło.

W sumie tu jest prawie jak w piekle: gorące klimaty, trafiają tu czasem półludzie i mamy przepracowanego 'szatana'.

Mówcie mi "Wikipedya." :P

• Alfatxaa
  • Gość
  • Gość
2014/02/28 21:30 - 2014/03/01 10:32 #10224 przez Alfatxaa
Użytkownik Alfatxaa odpisał na temat: Informacje o spolszczeniu Final Fantasy X
Cześć!

Piszę pracę magisterską o tłumaczeniu gier komputerowych. Wziąłem na warsztat Final Fantasy X, bo znalazłem świetne opracowanie o tłumaczeniu tej gry z japońskiego na angielski. Potrzebuję jednak także polskich wersji niektórych określeń. Stąd moja prośba: muszę wiedzieć jak przetłumaczyliście kilka nazw. Tylko tyle. Mogę prosić o taką pomoc?
Ostatnia edycja: 2014/03/01 10:32 przez Alfatxaa.

Więcej
2014/02/28 23:46 #10225 przez Robin
Użytkownik Robin odpisał na temat: Informacje o spolszczeniu Final Fantasy X
Jakieś konkretne nazwy potrzebujesz?

Donacja Discord