Forum

Nasze projekty

Kompatybilność z wersjami PAL/International i innymi

• szczuru
  • szczuru Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Glizdobleśnica
  • Glizdobleśnica
  • eŁDeZet Ma(j)ster
Więcej
2013/09/10 22:40 #9879 przez szczuru
Użytkownik szczuru stworzył temat: Kompatybilność z wersjami PAL/International i innymi

Robin napisał: Jeszcze jeden screen :P
[img]www.balamb.pl/images/menu-ffx-6.png

Robin, wielokrotnie wspominałeś, że spolszczenie powstaje na bazie europejskiej wersji, ale powiedz mi czy będzie możliwość zaaplikowania go do wersji International i/lub JAP? Szczytem marzeń byłaby opcja zaaplikowania spolszczenia do wersji PAL wraz z Voice-Actingiem z wersji JAP...

by szczuru® 2013

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/09/11 09:58 - 2013/09/11 09:59 #9880 przez tamashi
Użytkownik tamashi odpisał na temat: Kompatybilność z wersjami PAL/International i innymi

szczuru napisał: Robin, wielokrotnie wspominałeś, że spolszczenie powstaje na bazie europejskiej wersji, ale powiedz mi czy będzie możliwość zaaplikowania go do wersji International i/lub JAP? Szczytem marzeń byłaby opcja zaaplikowania spolszczenia do wersji PAL wraz z Voice-Actingiem z wersji JAP...

Jak się go pytałem to pisał, że spolszczenie będzie tylko do wersji PAL (angielski dubbing) czyli, że ma gdzieś wersję z oryginalnymi głosami.
Ostatnia edycja: 2013/09/11 09:59 przez tamashi.

Więcej
2013/09/11 18:10 #9881 przez Robin
Użytkownik Robin odpisał na temat: Kompatybilność z wersjami PAL/International i innymi

szczuru napisał: Robin, wielokrotnie wspominałeś, że spolszczenie powstaje na bazie europejskiej wersji, ale powiedz mi czy będzie możliwość zaaplikowania go do wersji International i/lub JAP? Szczytem marzeń byłaby opcja zaaplikowania spolszczenia do wersji PAL wraz z Voice-Actingiem z wersji JAP...

A jesteś w stanie gdzieś kupić taką wersję? Jeśli nie, to sorry. Tak samo było z FF8 - nie wspieraliśmy przeróbek typu "wszystko na jednej płycie DVD". Same pliki gry zawierają w sobie teksty w wersji International, ale nie mam tej wersji, więc nie jestem w stanie do tego dostosować spolszczenia.

Więcej
2013/09/12 14:05 - 2013/09/12 16:48 #9882 przez tamashi
Użytkownik tamashi odpisał na temat: Kompatybilność z wersjami PAL/International i innymi

Robin napisał: Same pliki gry zawierają w sobie teksty w wersji International, ale nie mam tej wersji, więc nie jestem w stanie do tego dostosować spolszczenia.

To ją ściągnij z internetu. Wersja z japońskimi głosami i angielskimi napisami jest także dostępna. Wszystkie spolszczenia jakie się robi do gier działają do wersji dostępnych w sieci, więc nie ma sensu się wygłupiać i pisać, że skoro nie można kupić zmodyfikowanej przez fanów wersji to nie będzie spolszczenia.

Edycja Emoonii: Nikt nie będzie ściągał nielegalnej wersji po to, by zadowolić tych, którzy nie lubią angielskiego dubbingu. Tłumaczymy grę pod wersję, którą sami mamy, ponieważ legalnie ją nabyliśmy. Ten temat już był kiedyś poruszany i więcej, mam nadzieję, nie będzie. Każde kolejne namawianie do tego typu rzeczy zaowocuje kilkudniową blokadą na forum.
Ostatnia edycja: 2013/09/12 16:48 przez Em.

• szczuru
  • szczuru Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Glizdobleśnica
  • Glizdobleśnica
  • eŁDeZet Ma(j)ster
Więcej
2013/09/12 15:03 #9883 przez szczuru
Użytkownik szczuru odpisał na temat: Kompatybilność z wersjami PAL/International i innymi

tamashi napisał:

Robin napisał: Same pliki gry zawierają w sobie teksty w wersji International, ale nie mam tej wersji, więc nie jestem w stanie do tego dostosować spolszczenia.

To ją ściągnij z internetu. Wersja z japońskimi głosami i angielskimi napisami jest także dostępna. Wszystkie spolszczenia jakie się robi do gier działają do wersji dostępnych w sieci, więc nie ma sensu się wygłupiać i pisać, że skoro nie można kupić zmodyfikowanej przez fanów wersji to nie będzie spolszczenia.

Tu nie do końca się z Tobą zgodzę bo Robin ma rację, że nie można legalnie nabyć wersji International z japońskim dubbingiem. Ale szkoda, że w przypadku gdy gracz posiada wersję PAL i wersję JAP (JAP, nie Int) nie może sobie nałożyć łatki spolszczającej jednocześnie aplikując dubbing z wersji JAP.

by szczuru® 2013

Więcej
2013/09/12 19:28 #9884 przez Robin
Użytkownik Robin odpisał na temat: Kompatybilność z wersjami PAL/International i innymi

szczuru napisał: Tu nie do końca się z Tobą zgodzę bo Robin ma rację, że nie można legalnie nabyć wersji International z japońskim dubbingiem. Ale szkoda, że w przypadku gdy gracz posiada wersję PAL i wersję JAP (JAP, nie Int) nie może sobie nałożyć łatki spolszczającej jednocześnie aplikując dubbing z wersji JAP.

Wersja FFX International jest dokładnie tą samą wersją, co wersja PAL wydana w Europie, z tą różnicą, że korzysta z innych "części" plików (każdy plik z dialogiem ma dwie sekcje: pierwsza z British English, używana w wersji PAL, druga z American English, używana w wersji International; my tłumaczymy obie, bo różnią się jedynie drobnymi szczegółami typu "colour">"color").

Jeśli jest możliwość zaaplikowania japońskiego dubbingu do wersji PAL, to można to zawsze zrobić PO nałożeniu łatki ze spolszczeniem. Ja niestety japońskiej wersji kupować nie będę. Jeśli masz takową, to może wiesz, jak nałożyć dubbing na wersję PAL?

• szczuru
  • szczuru Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Glizdobleśnica
  • Glizdobleśnica
  • eŁDeZet Ma(j)ster
Więcej
2013/09/12 19:49 #9885 przez szczuru
Użytkownik szczuru odpisał na temat: Kompatybilność z wersjami PAL/International i innymi

Robin napisał:

szczuru napisał: Tu nie do końca się z Tobą zgodzę bo Robin ma rację, że nie można legalnie nabyć wersji International z japońskim dubbingiem. Ale szkoda, że w przypadku gdy gracz posiada wersję PAL i wersję JAP (JAP, nie Int) nie może sobie nałożyć łatki spolszczającej jednocześnie aplikując dubbing z wersji JAP.

Wersja FFX International jest dokładnie tą samą wersją, co wersja PAL wydana w Europie, z tą różnicą, że korzysta z innych "części" plików (każdy plik z dialogiem ma dwie sekcje: pierwsza z British English, używana w wersji PAL, druga z American English, używana w wersji International; my tłumaczymy obie, bo różnią się jedynie drobnymi szczegółami typu "colour">"color").

Jeśli jest możliwość zaaplikowania japońskiego dubbingu do wersji PAL, to można to zawsze zrobić PO nałożeniu łatki ze spolszczeniem. Ja niestety japońskiej wersji kupować nie będę. Jeśli masz takową, to może wiesz, jak nałożyć dubbing na wersję PAL?

Tu się z Tobą nie zgodzę gdyż wersja Int posiada nadal bugi typu Dark Valefor, freeze podczas powrotu do Besaid gdy mamy już statek etc. Wersja PAL tych bugów nie posiada. Po za tymi kwestiami (i systemem wyświetlania) rzeczywiście wersja PAL i Int posiadają tą samą zawartość.

Gdybym wiedział jak to zrobić to nie pytał bym z góry o możliwość tylko po fakcie sam zaczął bym kombinować ;) Ale ok, porzućmy na chwilę obecną tą kwestię - po wydaniu spolszczenia może ktoś, kto zna się na tym lepiej przerzuci dubbing :)

Przy okazji - jeśli planujesz (lub nie ;p) jakieś otwarte beta testy lub po prostu będziesz potrzebował kogoś kto zaliczy grę to możesz na mnie liczyć ;) Jestem w stanie testować ją na PS2/PS3 [PS2Classics]/PCSX2. Powodzenia :)

by szczuru® 2013

Więcej
2013/09/13 00:17 #9888 przez tamashi
Wydaje mi się, że najważniejsze jest to żeby spolszczenie działało również do wersji NTSC. Bo wiadomo, że przystosowane do 50 fps nie będzie dobrze działać na 60 fps.

A odnośnie tego co pisałem wcześniej to jedynie dopiszę, że to właśnie prawdziwym fanom Final Fantasy najbardziej na tym zależy. Bo właśnie dla prawdziwych fanów tak ważne są oryginalne głosy, a nie jakiś odpychający i sztuczny angielski dubbing.

Więcej
2016/05/10 20:11 #10800 przez razil
Użytkownik razil odpisał na temat: Kompatybilność z wersjami PAL/International i innymi
FINAL FANTASY X/X-2 HD Remaster 12 maja wychodzi na PC
store.steampowered.com/app/359870/
Czy jest możliwośc spolszczenia tej PC wersji takze????

Więcej
2016/05/18 17:50 #10810 przez helsingerr
Użytkownik helsingerr odpisał na temat: Kompatybilność z wersjami PAL/International i innymi
Wielki ukłon w stronę twórców za tłumaczenie.
Mam pytanie odnośnie kompatybilności z różnymi wersjami.
Posiadam przez zakup oryginalnej wersji gry w systemie PAL. Gra ma lektor angielski ale napisy są po włosku czy hiszpańsku. I tu pytanie czy taka wersja również zostanie przetłumaczona na PL?

Donacja Discord