Nareszcie nadszedł ten dzień, gdy spolszczenie do gry Final Fantasy VIII ujrzało światło dzienne... eee stop, od nowa. Nareszcie nadeszła ta noc, gdy spolszczenie ujrzało światło nocne. ;)


Projekt trwał długo, bardzo długo. Colly do projektu doszedł w roku 2003, a więc 6 lat temu! Później się działo wiele rzeczy, za późna pora by opowiadać. W każdym razie, wreszcie jest. Spolszczenie takie, jakie chcieliśmy, jakie sobie wymarzyliśmy. Spolszczenie z najmniejszą dla nas możliwą liczbą błędów (bo coś pewnie jeszcze się znajdzie) i dopracowane na tyle, na ile się tylko dało. Z nutą profesjonalizmu, za to bez chóru analfabetyzmu.
Spolszczenie robione przez nas z sercem i oddaniem - ostatnie miesiące były naprawdę trudne i meczące. Spolszczenie dla Was, robione tak, jak powinno się robić spolszczenie ulubionej gry. "Jak myślisz, czy to zdanie, w takiej formie, pasuje do Squalla?" - podobne do tego pytania pojawiały się codziennie, przez cały okres trwania tłumaczenia. Wierzymy, że spolszczenie się Wam spodoba i mamy nadzieję, że klimat Final Fantasy VIII pozostał zachowany.

Spolszczenie można znaleźć w Bibliotece. :)

Niebawem w Bibliotece pojawią się też pliki wspomagające - tłumacz "PuPu", który przełoży Wam zawiłości w tłumaczeniu na to, co macie w swoich opisach do gry, w pełni spolszczona (a w zasadzie napisana na nowo) instrukcja obsługi do gry, polskie patche do gry w obydwu wersjach (są w instalatorze, ale gdyby coś...) i inne.

A tymczasem, miłego grania i zapraszamy do dzielenia się z innymi swoimi wrażeniami ze spolszczenia, w odpowiednim temacie na forum :) Kafeteria jest dla Was! ;)

{mos_fb_discuss:20}